Tuesday, 19 March 2019
Хто має бути платником екологічного податку за розміщення побутових відходів на полігоні у випадку, коли утворювачем побутових відходів укладено угоду на вивезення побутових відходів з комунальним підприємством?
Media key category: Public Relations

Відповідно до пункту “і” статті 17 Закону України “Про відходи” суб'єкти  господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов'язані своєчасно в установленому порядку сплачувати екологічний податок, що справляється за розміщення відходів.

Якщо комунальне підприємство, що надає послуги із вивезення побутових відходів, безпосередньо здійснює розміщення (в даному випадку захоронення) відходів, воно є платником екологічного податку за розміщення відходів.

У випадку, коли комунальне підприємство передає зазначені відходи іншій організації (наприклад організації, що експлуатує полігон) для здійснення операції захоронення, експлуатуюча організація є платником екологічного податку за розміщення відходів.

Тобто саме той суб’єкт господарювання, що безпосередньо здійснює операцію розміщення відходів, повинен сплачувати екологічний податок за фактично розміщений (захоронений) обсяг відходів.

Back to top